Joanna Osypowicz, znana z ósmej edycji programu "Rolnik szuka żony", zdobyła serca widzów swoją autentycznością i ciepłem. W 2021 roku, zgłaszając się do programu, nie spodziewała się, że jej życie zmieni się tak drastycznie. Wspólnie z Kamilem Osypowiczem, jednym z uczestników show, stworzyli związek, który wzbudził wiele emocji i sympatii wśród widzów. Para niedawno pojawiła się wspólnie na weselu, a kreacja celebrytki wywołała spore zamieszanie.
Co w piątkowy wieczór przygotowały polskie stacje dla widzów, którzy postanowią odpocząć po tygodniu pracy przed telewizorami? Przygotujcie się na wielkie emocje, ponieważ na ekranach pojawią się ekscytujące produkcje i ogromna dawka sportu. Co warto obejrzeć?
1 sierpnia media obiegła zaskakująca wiadomość, Przemysław Babiarz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów sportowych w Polsce, powrócił do komentowania igrzysk olimpijskich w Paryżu po krótkim zawieszeniu. Spiker został ukarany, za kontrowersyjne uwagi dotyczące piosenki "Imagine" Johna Lennona. Teraz postanowił zabrać głos.
W czwartek 1 sierpnia widzowie, którzy punktualnie o godzinie 19:30 zasiedli przed ekranami, by obejrzeć TVP, mogli się nieco zaskoczyć. W głównym serwisie informacyjnym Joanna Dunikowska-Paź przywitała ich na tle zachodzącego słońca i panoramy Warszawy. Prowadząca od razu wyjaśniła, gdzie się znajduje.
W ostatnim czasie w mediach pojawiły się plotki, że Rafał Brzozowski zniknie z TVP. Choć do tej pory te nowiny nie były potwierdzone, to w razie takiej ewentualności, nad wokalistą nie będzie wisiało widmo bezrobocia. Ma plan na biznes, którym niedawno pochwalił się w sieci.
Nie żyje Bogumiła Wander. Spikerka przez wiele lat związana była z TVP. Podczas ostatniego wywiadu, jaki udzieliła przed kilkoma laty, zdradziła, jak wyglądały jej telewizyjne początki. Przyznała, że żałowała jednej rzeczy.
Joanna to jedna z uczestniczek 8. edycji “Rolnik szuka żony”. Młoda kobieta, która dzięki udziałowi w programie znalazła miłość, jest aktywna w sieci. Niestety tym razem przekazała swoim obserwatorom bulwersującą informację, z której wynika, że została okradziona.
- Ceremonia otwarcia igrzysk była bardzo ciekawa, bardzo francuska i momentami prowokacyjna - przyznaje dziennikarz Tomasz Terlikowski w programie Gońca na żywo. I wskazuje na jeden fakt, który według niego przesądza o tym, iż inscenizacja Ostatniej wieczerzy/Uczty bogów była niepotrzebna.
Znany dziennikarz Tomasz Terlikowski był gościem Andrzeja Sołtysika w programie na żywo na kanale Gońca na YouTube. Zapytany o sprawę Przemysława Babiarza zajął zdecydowane stanowisko. Terlikowski nie ma wątpliwości, że błąd popełnił tu nie dziennikarz, lecz jego pracodawca.
Jeśli planujecie spędzić dzisiejszy wieczór przed telewizorem, czeka was nie lada wyzwanie. We wtorek 30 lipca repertuar jest wyjątkowo ciekawy - widzowie będą mogli wybierać pomiędzy sportowymi emocjami, całą masą wzruszeń a prawdziwie hollywoodzkim kinem akcji. Co warto obejrzeć?
Nie milknął echa po kontrowersyjnej decyzji TVP, która poinformowała w sobotę po godzinie 15.00 o zawieszeniu Przemysława Babiarza. Taka decyzja władz Telewizji Polskiej jest pokłosiem wczorajszych słów dziennikarza o "wizji komunizmu", które wypowiedział podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, komentując utwór "Imagine" Johna Lennona. Do dzisiejszej decyzji TVP odniósł się w mediach społecznościowych legendarny polski olimpijczyk. Nie przebierał w mocnych słowach.
Danuta Holecka, prezenterka Telewizji Republika, przeżywa wielki dramat. Jak poinformowały media, zmarł jej 31-letni syn, Julian Dunin-Holecki. Dziennikarka otrzymała liczne wyrazy wsparcia od swoich kolegów i koleżanek ze stacji.
Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Julian Dunin-Holecki odszedł we wtorek 9 lipca w wieku zaledwie 31 lat. Swoje krótkie życie poświęcił pomaganiu innym.
Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Z nekrologu wynika, że Julian Dunin-Holecki odszedł 9 lipca. Miał 31 lat. Pogrzeb odbył się 15 lipca w warszawskim kościele św. Kazimierza.
We wtorkowym wydaniu programu informacyjnego ”19.30” Monika Sawka przekazano przykrą informację. Zmarł Wojciech Ehrlichmann, wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej. Ceniony montażysta zmarł tuż przed swoimi 51. urodzinami, właśnie odbył się jego pogrzeb.
Jacek Kurski z roli prezesa Telewizji Polskiej został przetransferowany na dyrektorskie stanowisko w Banku Światowym, reprezentując Polskę na międzynarodowej arenie w finansach. Później spełnił swoje marzenie zaśpiewania z Zenkiem, a na końcu zawiodły go przegrane wybory do Parlamentu Europejskiego. Na temat przyszłości Jacka Kurskiego wypowiedziała się dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska z Uniwersytetu Warszawskiego
W niedzielę 16 czerwca reprezentacja Polski zmierzyła się w ramach pierwszego spotkania grupy D tegorocznych Mistrzostw Europy z reprezentacją Holandii. Niestety Biało-Czerwoni ulegli rywalom 1:2. W trakcie "19.30" podczas relacji reporterki TVP prosto z Amsterdamu holenderscy kibice wparowali przed kamery Telewizji Polskiej, pokazując wymowne gesty.
Niedziela 16 czerwca niemal wszystkim Polakom upłynęła pod znakiem wyjątkowych piłkarskich emocji. Nasza reprezentacja rozpoczęła dziś zmagania w Euro 2024 od spotkania z reprezentacją Holandii. Tuż po meczu widzów TVP w "Teleexpressie" przywitał Maciej Orłoś, który zaskoczył kibicowską stylizacją.
Widzowie ”19.30” w TVP na sam koniec poniedziałkowego wydania programu usłyszeli od Moniki Sawki wyjątkowe wieści. Prowadząca powiedziała to tuż przed godziną 20, niektórzy mogą być zaskoczeni. Jak się okazuje, program informacyjny, który zastąpił ”Wiadomości”, odnotował ważny moment w swojej krótkiej historii.
Jacek Kurski, były prezes TVP i kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS, dotychczas nieczęsto mówił o swoim życiu prywatnym. W ostatnim wywiadzie niespodziewanie otworzył się na temat małżeństwa z Moniką Kurską. Wyjawił, że powód ich rozstania związany był z dzieckiem, a także odniósł się do zarzutów od eksżony.
Dziennikarskie wpadki podczas programów na żywo, mimo iż nie są codziennym zjawiskiem, to zazwyczaj wywołują kontrowersje. Tym razem spory blamaż zaliczyła TVP, a konkretnie jeden z jej pracowników, który przedstawiał relację z warszawskiej Białołęki, gdzie wczoraj doszło do potężnego pożaru. W pewnym momencie dziennikarz chyba zapomniał, że jest na antenie na żywo. - Co oni zrobili z Telewizją Polską… tragedia - komentuje w internecie poseł Adam Andruszkiewicz.
Marek Czyż stwierdził niedawno w podcaście "Wprost Przeciwnie", że nie jest pracownikiem Telewizji Polskiej. Jak zaznaczył, jego firma świadczy usługi dla publicznego nadawcy. Słowa dziennikarza spotkały się z lawiną krytyki. Internauci wytykają mu wypowiedzi sprzed miesięcy.
Nietypowo rozpoczęło się wtorkowe wydanie głównego serwisu informacyjnego TVP "19:30". 9 kwietnia chwilę przed startem programu widzowie zobaczyli na ekranach ważny komunikat. Po chwili przywitał ich widok Joanny Dunikowskiej-Paź.
W niedziele 31 marca widzowie "Teleexpressu” zobaczyli niecodzienne sceny. Maciej Orłoś jak zwykle rozpoczął program, jednak zaraz po tym musiał przeprosić oglądających za problemy techniczne. Nagle sam zniknął z anteny, a wpadki w wielkanocnym wydaniu wystąpiły jeszcze kilka razy. Dziennikarz ujawnił, co dzieje się za kulisami programu i jak radzi sobie w tak stresujących chwilach.
Danuta Holecka na sam koniec poniedziałkowego wydania serwisu "Dzisiaj" w Telewizji Republika zwróciła się do widzów z uśmiechem na ustach, przekazując podziękowania. - Dzięki państwu mamy rekordowe wyniki oglądalności - stwierdziła. Najnowsze dane Nielsen Media TV mówią jednak co innego.
Prowadzący programu “19.30” opowiedział, z czym musiał się zmierzyć po dołączeniu do nowego zespołu TVP. Marek Czyż przyznał, że od momentu pojawienia się na antenie stacji notorycznie pada ofiarą hejtu. Mowa nienawiści przeradza się nawet w groźby. “Składają dłoń w pistolet i ‘strzelają' do mnie” – mówił.
Historyczne sceny rozegrały się na naszych oczach. W piątek 1 marca w programie "Jaka to melodia?" na antenie TVP uczestnik wyrównał rekord wszech czasów i odgadł 7 utworów w zaledwie 3 sekundy. Prowadzący Rafał Brzozowski wprost nie mógł w to uwierzyć.
Telewizja Polska wciąż nie może uprać się z problemami związanymi z głęboką reformą mediów publicznych. Prace nad zmianami mocno odbijają się na pracownikach, którzy tracą cierpliwość w oczekiwaniu na wypłatę im zaległych wynagrodzeń. Portal Wirtualne Media rozmawiał z zatrudnionymi w TVP, niekryjącymi nawet, że sytuacja jest ekstremalnie trudna. Dodatkowo, kryzys opanował dział produkcji, zmuszony do ograniczenia swojej dotychczasowej działalności.